28.6.2013 valmistuneet

Lappeenrannan teknillinen yliopisto 28.6.2013 valmistuvat

Teknillinen tiedekunta

Tekniikan tohtorit

Energiatekniikka:
Kääriäinen Marja-Leena Mikkeli
Sähkötekniikka:
Immonen Paula Imatra
Konetekniikka:
Moisio Sami Lappeenranta
Pirinen Markku Valtimo
Tietotekniikka:
Maglyas Andrey Lappeenranta

Diplomi-insinöörit

Energiatekniikka:
Chekannikov Andrey Lappeenranta
Kurganov Daniil ulkomaat
Mallat Tomi Lappeenranta
Niemi Juha-Pekka Lappeenranta
Orrain Anni Lappeenranta
Pellinen Mikko Lappeenranta
Porkka Antti Mäntsälä
Sheremeta Ignat ulkomaat
Spitsov Oleg Lappeenranta
Sumin Mikhail Lappeenranta

Sähkötekniikka:
Bogdanov Dmitrii ulkomaat
Chishko Sergey ulkomaat
Laitinen Laura Espoo
Nokka Jarkko Lappeenranta
Romanenko Aleksei Lappeenranta
Rossi Janne Helsinki
Smahl Marko Lappeenranta

Ympäristötekniikka:
Bogoslovskiy Ilya ulkomaat
Forssell-Tattari Ida Kotka
Li Wenfang Lappeenranta
Moldakhovskaya Lilia ulkomaat

Kemiantekniikka:
Ahmadi Siahpoush Saman ulkomaat
Annushko Anastasia ulkomaat
Gogoleva Elizaveta ulkomaat
Kuznetsov Anton ulkomaat
Liang Yi Helsinki
Saario Tiina Lappeenranta

Konetekniikka:
Aitta Ville Lappeenranta
Dalaee Mohammad Taghi ulkomaat
Juutilainen Tomi Nurmijärvi
Knuutila Juho Lappeenranta
Kurvinen Miikka Espoo
Pentikäinen Lauri Mikkeli
Penttilä Timo Kouvola
Saastamoinen Harri Joensuu
Seppänen Kirsi Lappeenranta
Väinölä Aki Kajaani
Weckström Eija Imatra
Äikää Tommi Lappeenranta

Teknillinen fysiikka ja matematiikka:
Egorov Dmitrii ulkomaat
Geydt Pavel Victorovich Lappeenranta
Grebenyuk Yulia ulkomaat
Kazarnikov Alexey ulkomaat
Kuzmina Kseniia ulkomaat
Pavlenko Tatiana ulkomaat
Sharafeev Azat ulkomaat
Vasileva Elena ulkomaat
Vorotynskiy Andrey ulkomaat

Tietotekniikka:
Lahenius Harri Lahti
Potyondi Gyözö Lappeenranta
Sheuly Sumsunnahar Tampere

Tekniikan kandidaatit

Energiatekniikka:
Halla-aho Lauri Lappeenranta
Kotro Eetu Lappeenranta

Sähkötekniikka:
Koponen Joonas Lappeenranta

Ympäristötekniikka:
Pluuman Karoliina Lappeenranta
Wallin Sanna-Mari Lahti

Kemiantekniikka:
Skogström Jenni Lappeenranta
Tiitinen Jutta Kouvola
Tikka Jesse Lappeenranta

Konetekniikka:
Purtilo Tommi Lappeenranta

Tuotantotalouden tiedekunta

Tekniikan tohtorit

Tuotantotalous:
Eloranta Leena Lappeenranta
Sarkkinen Minna Kuopio

Diplomi-insinöörit

Industrial Management:
Cong Kan Joensuu
Lapko Yulia ulkomaat
Teplov Roman Lappeenranta

Tuotantotalous:
Aikkila Perttu Oulu
Aro Juha Helsinki
Järvi Henna Lappeenranta
Järvinen Jouko Pyhtää
Karhu Jari Helsinki
Kymäläinen Heidi Lappeenranta
Lehtonen Riitta Espoo
Leppämäki Sami Laukaa
Mansikkala Jenni Hyvinkää
Mononen Teppo Jyväskylä
Penttilä Riku Helsinki
Pulli Anssi Iisalmi
Pylvänäinen Riina Kangasniemi
Pöntinen Eija-Sinikka Espoo
Pöyhönen Terhi Lappeenranta
Raunio Antti Riihimäki
Saikko Tiina Lappeenranta
Tuovinen Jarmo Lahti
Turkia Riitta Lappeenranta

Tekniikan kandidaatit:
Eronen Maija Lappeenranta
Kokki Samuli Helsinki
Kärki Jenna Lappeenranta
Laaja Roosa Lappeenranta
Lindh Lauri Lappeenranta
Nevalainen Ville Lieksa
Puolakka Tiina Lappeenranta
Räty Jukka Nokia
Taponen Antti Lappeenranta
Tura Anssi Lappeenranta
Turunen Joona Lappeenranta

Kauppatieteellinen tiedekunta

Kauppatieteiden maisterit

Johtamisen ja kansainvälisen liiketoiminnan laitos:
Alakoski Jenni Helsinki
Almpanopoulou Argyro Lappeenranta
Andreev Dimitr Lappeenranta
Asumalahti Aliisa Kerava
Bondarenko Aleksei Lappeenranta
Eriksson Hanne Helsinki
Hallikas Päivi Lappeenranta
Hurmalainen Miikka Lahti
Kilpeläinen Arja Espoo
Koljander Mikko Lappeenranta
Kulha Tuukka Helsinki
Kunttu Anna Lappeenranta
Laaksonen Riku Kotka
Malinen Laura Espoo
Mäkeläinen Miikka Lahti
Philippov Alexander Lappeenranta
Saukkonen Heta-Allimaaria Lappeenranta
Tao Yan Lappeenranta
Tarvainen Eveliina Juva
Tiainen Maria Vantaa
Uimonen Anna Espoo

Talouden ja yritysjuridiikan laitos:
Buure Saila Lappeenranta
Illikainen Aki Lappeenranta
Katainen Noora Luumäki
Kontio Eija Lappeenranta
Kumpulainen Johanna Lappeenranta
Kunttu Antti Lappeenranta
Laine Anssi Helsinki
Laine Olli Jyväskylä
Liukkonen Satu Espoo
Melartin Lauri Espoo
Roitto Risto Helsinki
Saarela Annamaija Kouvola
Salo Kirsi-Maarit Naantali
Shah Prem Lappeenranta
Tanninen Matti Vantaa
Wallenius Laura Helsinki

Kauppatieteiden kandidaatit

Johtamisen ja kansainvälisen liiketoiminnan laitos:
Andonov Janni Vantaa
Kemppinen Anna Lappeenranta
Kuutsa Maria Lappeenranta
Lignell Annamari Lappeenranta
Mäntysaari Jenni Laitila
Naukkarinen Sini Lohja
Ruotsalainen Jani Kontiolahti
Svensson Markus Lappeenranta
Veiste Maria Helsinki
Welling Noora Lappeenranta

Talouden ja yritysjuridiikan laitos:
Elovaara Minna Lappeenranta
Heiskanen Miika Espoo
Hulkkonen Janne Helsinki
Härkönen Jirka Lappeenranta
Karsikas Joni Helsinki
Koskela Jussi Vantaa
Kuparinen Tuomas Lahti
Lahikainen Saara Jyväskylä
Langel Joel Lappeenranta
Lirkki Jaana Helsinki
Luotio Laura Vantaa
Lyijynen Anni Lappeenranta
Mälkönen Kerttu Helsinki
Nikkari Anton Lappeenranta
Salmela Maria Helsinki