DuuniDay 25.1.2022

Kiitämme kaikkia 2021 DuuniDayhin osallistuneita!

Seuraava, jo 26. kertaa järjestettävä messutyyppinen, yritykset ja opiskelijat yhteen kokoava DuuniDay järjestetään 25.1.2022. DuuniDayn järjestäjänä toimii LUT & LAB Career Services.

DuuniDay on erinomainen mahdollisuus lisätä yrityksenne tunnettuutta ja luoda kontakteja potentiaalisiin tulevaisuuden työntekijöihin. Tapahtuman aikana tavoitatte samalla kertaa niin LUT-yliopiston teekkarit, kylterit ja tohtoriopiskelijat kuin LAB-ammattikorkeakoulun tekniikan ja liiketalouden opiskelijat. Huomaattehan, että tavoitettavissanne on myös poikkeuksellisen suuri joukko kansainvälisiä opiskelijoita.

Tervetuloa seuraavaan DuuniDay-tapahtumaamme!

Vuoden 2021 tapahtumaan osallistuneet yritykset 

 ABB www.abb.fi
 Abloy Oy www.abloy.com/en
 Alfa Laval Aalborg Oy www.alfalaval.com
 ANDRITZ Oy www.andritz.com
 Azets Insight Oy www.azets.fi 
 BCG Platinion https://bcgplatinion.com
 Caverion Suomi Oy www.caverion.fi
 Danfoss Editron Oy www.danfoss.com/editron
 Enerity Solutions Oy www.enerity.com
 Enmac Oy www.enmac.fi
 Etteplan Finland Oy www.etteplan.com
 Fennovoima Oy www.fennovoima.fi
 Firmatiimi www.lut.fi/firmatiimi
 Fortum www.fortum.com/careers
 Hartwall www.hartwall.fi
 Insinööriliitto IL ry www.ilry.fi
 Kesko Oyj www.kesko.fi
 Konecranes www.konecranes.fi
 KPMG https://home.kpmg/fi/fi/home.html
 Lappeenrannan Energia Oy www.lappeenrannanenergia.fi
 LUT Abitiimi www.lut.fi/opiskelu/abitiimi
 Metso Outotec Finland Oy mogroup.com
 Metsä Group www.metsagroup.com
 Nokia www.nokia.com/about-us/careers
 Oma Säästöpankki Oyj www.omasp.fi
 Phillips-Medisize  www.phillipsmedisize.com
 Pielisen Karjalan Kehittämiskeskus PIKES Oy www.pikes.fi
 Platom Oy platom.fi
 PwC www.pwc.fi
 SAS Institute Oy www.sas.com
 Steerprop Oy www.steerprop.com
 Stora Enso www.storaenso.com
 Sulzer Pumps Finland Oy www.sulzer.com
 Sumitomo SHI FW www.shi-fw.com
 Syncron Tech Oy www.syncrontech.com
 Teollisuuden Voima Oyj / Posiva Oy www.tvo.fi
 UPM www.upm.com
 Valmet www.valmet.com/about-us/careers
 Visma Consulting Oy www.vismaconsulting.fi
 Visma Solutions Oy https://vismasolutions.com/
 Wärtsilä www.wartsila.com
 Yaskawa Environmental Energy / The Switch www.theswitch.com

 

Ota yhteyttä

LUT & LAB Career Services
duuniday@lut.fi

Anni-Elina Leinonen
050 462 3686

Ida-Maria Volturi
050 463 7190

Elina Hannikainen-Himanen
040 573 3790